Először is azt érdemes felmérnünk, hogy nagyjából mennyi szemetet kell majd a konténerbe pakolni. Ezt követően pedig azt is érdemes megvizsgálnunk, hogy milyen jellegű hulladék az, amit el akarunk szállíttatni.
Ezzel két legyet ütünk egy csapásra: egyrészt megkönnyítjük a saját magunk dolgát, hiszen könnyebben meg tudjuk ítélni, mekkora és hány darab konténerre lesz szükségünk, másrészt, ha nem vegyesen pakoljuk a szemetet a konténerbe, hanem a szemét jellegétől függően elkülönítve, akkor még pénzt is spórolhatunk. A vegyes, válogatatlan szemét elszállítása ugyanis mindig a legdrágább. Ezen kívül van még egy harmadik pozitív szempont is, ez pedig nem más, mint a környezet védelme. Hiszen, ha például a zöldhulladékot külön konténerbe pakoljuk, azzal nagyban elősegítjük az ilyen típusú szemét újrahasznosítását.
Az is fontos szempont, hová fog kerülni a konténer, amibe majd a szemetet pakoljuk. Érdemes olyan helyszínt választani, amit a konténert szállító teherautó könnyen meg tud közelíteni: ne kelljen centizgetni a ki-be állásnál, illetve az is lényeges, hogy a konténer le és felpakolásánál is elég hely álljon rendelkezésre, nehogy megsérüljön a konténer.
Ha például magánterületre, a kertünkbe vagy az udvarunkba szeretnénk állítani a konténert, arra is ügyelni kell, hogy kellően széles beállót tudjuk biztosítani a teherautó számára. Minimum 2,8 méter széles és 3,5 méter magas beállóra van szükség ahhoz, hogy a gépkocsi a helyszínt biztonságosan meg tudja közelíteni.
Ha pedig közterületre kívánjuk rakni a konténert és 1 óránál tovább szeretnénk bele pakolni, nagyon fontos, hogy rendelkezzünk a megfelelő területfoglalási engedéllyel. Területfoglalási engedélyt a területileg illetékes helyi önkormányzattól lehet beszerezni. Abban az esetben, ha védett övezetbe kívánjuk lerakni a konténert, akkor behajtási engedélyre is szükségünk lesz, ennek a beszerzése több napot vesz igénybe.
Amennyiben tudni szeretné, mik a leggyakoribb esetek, amikor az emberek konténert rendelnek, ajánljuk figyelmébe az alábbi kis statisztikát:
Lakossági részről ezek az esetek fordulnak elő legtöbbször:
- nagytakarítás, lomtalanítás,
- beázás okozta károk eltávolítása,
- szelektálás költözésnél,
- felújítási és bővítési munkálatok,
- kertépítés vagy kertrendezés,
- hagyatéki tárgyak, bútorok elszállítása.
Az ipari szektorban pedig ezek a leggyakoribb okok:
- építési törmelékek elszállítása,
- fa- és fémhulladékok eltávolítása,
- kavics, murva, sóder szállítmányozása.